O firmie

ATEX – Biuro Inżynierskie, zostało założone w roku 2006 przez Mariusza Misiurskiego, specjalistę w zakresie bezpieczeństwa technicznego, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa wybuchowego i maszynowego.
Pan Mariusz Misiurski, jako długoletni pracownik największej w Polsce Cukrowni ”Glinojeck” S.A., która następnie stała się jedną z cukrowni koncernu British Sugar Overseas Polska S.A., był odpowiedzialny za bezpieczeństwo techniczne: maszynowe i wybuchowe. W ramach wszystkich cukrowni Grupy BSO w Polsce, od roku 2002, pełnił funkcję koordynatora ds. bezpieczeństwa wybuchowego. Był odpowiedzialny za identyfikację zagrożeń, kompleksowe opracowanie zasad bezpieczeństwa wybuchowego, w tym opracowanie stosownej dokumentacji, wdrożenie i nadzorowanie funkcjonowania zasad bezpieczeństwa wybuchowego, a także wprowadzenie standardów i procedur bezpieczeństwa wybuchowego i maszynowego do systemów zarządzania BHP i ISO. Końcowym etapem tych prac było nadzorowanie technicznego zabezpieczenia przeciwwybuchowego, przez specjalistyczne firmy zewnętrzne, wszystkich cukrowni Grupy BSO Polska. Ten zakres prac był realizowany we współpracy z angielską firmą notyfikowaną Chilworth, zajmującą się bezpieczeństwem procesowym i wybuchowym.

Zespół pracowników firmy ATEX – Biuro Inżynierskie, posiada bogate doświadczenie i wiedzę praktyczną, co przy jednoczesnym stosowaniu w opracowaniach najnowszych obowiązujących norm i dostępnych standardów, gwarantują rzetelność i profesjonalizm w realizacji zadań wykonywanych na rzecz Klientów.

Pracownicy Naszej firmy posiadają duże doświadczenie w opracowaniu wszelkiego typu analiz i ekspertyz związanych z zagrożeniami wybuchowymi oraz bezpieczeństwem technicznym instalacji procesów produkcyjnych.

Naszymi Klientami są przedsiębiorstwa różnych gałęzi przemysłu, począwszy od przemysłu spożywczego, poprzez przemysł farmaceutyczny, chemiczny, motoryzacyjny, przetwórstwo drewna, energetykę przemysłową, wydobycie ropy i gazu ziemnego, drukarnie, malarnie, biura projektowe i wiele innych.
Lista Klientów, którzy zaufali naszej firmie i naszemu doświadczeniu znajduje się w zakładce Referencje.

Zapraszamy do składania zapytań. Udzielimy Państwu wszelkich niezbędnych informacji.

Scroll to Top